Ochranné pasty pro chemicko-tepelné zpracování

Ochranné pasty jsou zejména používané při chemicko-tepelném zpracování kovů, hlavně ocelí. Jejich účelem je ochránit obrobek proti difúzi prvků (C,N, B) do povrchu materiálu.

Vodouředitelné ochranné pasty

pasty01
Produkt Použití
CONTRADUR WSC 200 Ochranná pasta ve formě vodného laku. Používá se při nauhličování v plynu do hloubky 1,3 mm; nanáší se štětcem. Lze ji vodou zředit a po zpracování také oplachem ve vodě odstranit..
CONTRADUR WSC 201 Ochranná pasta ve formě vodného laku. Používá se při nauhličování v plynu do hloubky 1,0 mm; nanáší se ponořováním. Lze ji vodou zředit a po zpracování také oplachem ve vodě odstranit.
WAGA
WAGA Plus Ochranná pasta bez org. rozpouštědel pro nauhličování v plynu, vyniká ochranným účinkem do velkých hloubek cementace. Optimalizována pro natírání.
ANTIDUR Ochranná hmota bez organ. rozpouštědel proti cementaci d ohloubek vyšších než 1,3 mm. Je určená k ponořování. Používá se při nauhličování.
CONTRADUR WSN 100 Ochranná pasta ve formě vodného laku. Používá se při nitridaci v plynu; nanáší se štětcem nebo ponořením. Lze ji vodou zředit a po zpracování také oplachem ve vodě odstranit.
CONTRADUR Spezial PN Ochranná pasta k natírání proti plazmové nitridaci a nitrocementaci

Ochranné pasty na bázi organického rozpouštědla

pasty02
Produkt Použití
CONTRADUR GAKO Ochranná pasta ve formě laku pro nauhličování v plynu do 1,3 mm; nanáší se natíráním, nástřikem nebo ponořováním. Obsahuje organická rozpouštědla.
BLACK 15-N Ochranná pasta ve formě laku poskytující zvláště dobrou ochranu, určená pro nauhličování v plynu do 1,3 mm; nanáší se natíráním, nástřikem nebo ponořováním. Vhodná pro atmosféry, kde nelze zajistit nepřítomnost kyslíku.
S 100 Ochranná pasta používaná při plynové a plazmové nitridaci.
VERDÜNNER I. Rozpouštědlo pro pasty CONTRADUR GAKO a S 100.
VERDÜNNER II. Rozpouštědlo pro pasty BLACK 15-N

Tvárné ochranné pasty

Produkt Použití
ATOMIN Tvárná ochranná hmota bez organických rozpouštědel pro nauhličování. Během procesu dojde k smrštění hmoty a proto se používá zejména pro malé otvory.
REKORD Tvárná ochranná hmota bez organ. rozpouštědel určená k ochraně ploch při nauhličování k zachování původní tvrdosti. Také se používá k ochraně nástrojových ocelí před přehřátím nebo prudkým ochlazením.